Meie maja


Meie maja lugu sai alguse 1903. aasta novembris, kui avati kohalike meistrimeeste poolt ehitatud kahekorruseline avar ja valgusküllane Oru ministeeriumikooli hoone.

Koolipere oli läbi aastate rahvarohke, majas lippas ringi ligi sadakond lähikülade särasilmset õppurit. Teisele korrusele viiva trepi astmed said ümaraks joostud ja kaunilt kaarduv trepikäsipuu läbi sadade pihkude muhklikuks libistatud.

Kooli õpetajad olid tõeliseks maa soolaks, lisaks ümbruskonna laste harimisele mängisid nad olulist rolli ka kogukonna elus laiemalt. Peatselt sai koolimajast omakandi kultuurielu keskpunkt. Siinsed õpetajad vedasid käima hulgaliselt kohalikke elanikke kaasavaid laulukoore, tantsuringe ja orkestreid.

1998 aasta sügisel aga marssis Oru koolipere ühises rongkäigus uude majja ja vana koolimaja jäi uut elu ootama.

Tühjalt seisnud ja kehvas seisus hoone sai 2018. aastal Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks uue hingamise. Maja korrastamisel säilitati vana trepikoda ja trepp, mille äratundmisrõõmu tunnevad mitmed põlvkonnad. Nii mõnigi endist kooli külastav vilistlane vaatab nurga poole ja ohkab, et küll siin kella all sai seistud…

Nüüd tegutseb vanas koolimajas noortekeskus ja avaras mängutoas toimetab beebikool. Koos käivad võimlejad ning teisipäeviti kogunevad joonistamishuvilised.

II korruse fuajees ja peeglisaalis saab imetleda meie kandi loominguliste inimeste töid. Aprilli lõpuni on üleval fotonäitus “Linnuretked”

Oma ruumid on leidnud ka mitu kohalikku  teenust – juuksur, ravipediküür.

Esitlustehnikaga varustatud seminarisaalis toimuvad koolitused ja koosolekud. Kokkutulnuil söödab kõhu täis lõunatoitlustust ning catering-teenust pakkuv Wana kooli kohvik. Populaarne on meie kaunis, suviselt heledas saalis sünnipäevade ja juubelipidude pidamine.

Maja on avatud aastaringselt – olete alati oodatud meil oma üritusi läbi viima ja olulisi sündmusi tähistama!

Kohvik


Talveperioodil on külastajad Wana Kooli Kohvikusse lõunasöögile oodatud esmaspäevast reedeni, kell 11:00-13:00.

Värske menüü leiate alati kohviku FB lehelt.

Võimalus toitu (ka oma nõusse) kaasa osta.

Suurema seltskonna (alates 10 inimest) söögisoovist teata ette kohviku telefonil 5323 3662 või kohvik@las.ee.

Kui kõht täis, saab II korruse fuajees ja peeglisaalis vaadata fotonäitust  “Linnuretked”.

Söögid
Supid 3.50€
Praed kuni 5.50€
Magustoidud 2.00€
Koogid 3.50€
Joogid
Kohvid 1.50-1.80€
Teed 1.00€
Mahlad 0.80€
Karastusjoogid 1.50€
Õlled 2.00-2.50€
Pudelivesi 1.00€

Neljapäeviti saab kohvikust ettetellimisel kaasa osta Nõva Break käsitööleiba ja hapusaia. Pagar ootab tellimusi hiljemalt kolmapäevaks 15.00ks telefonil 528 9264 (Merike) või Nõva Break messengerisõnumisse. Tasumine sularahas/ülekandega.

Ruumide rent


Seminarisaal

Valgusküllane ja heledates toonides saal sobib koolitusteks, seminarideks, suuremateks nõupidamisteks ning muudeks üritusteks. Kliendi soovi korral pakume ka toitlustamist, maitsvad toidud ja vahepalad valmivad kohapeal.

Ruumipaigutust on võimalik muuta vastavalt vajadusele. 62m2 põrandapinnaga saali saab kasutada klassiruumina (kuni 28 kohta), nõupidamiste saalina (kuni 25 kohta) või ka teatristiilis auditooriumina (kuni 50 kohta). Saalis on heli- ja esitlustehnika, internetiühendus.

Seminarisaali rent 28€/h, päev 130€/8h

Peosaal

64m2 suurune retrohõngulise interjööriga heledates toonides saal sobib erinevate sündmuste pidamiseks. Tähista siin ristseid ja sünnipäevi,  pea siin juubelid ja peied, korralda meil oma suguvõsa- või klassikokkutulek.

Peolaudu saab paigutada sõltuvalt külaliste arvust mitmel eri viisil, ruum mahutab mugavalt umbes 45 inimest.

Soovi korral saad meilt tellida ka maitsvad peoroad, mis valmivad kohapeal. Menüü koostame koostöös tellijaga.

Kui sinu üritusel on palju pisiperet, siis soovitame rentida peo tarbeks lisaks saalile ka kõrvalasuv mängutuba, nii jagub kõige pisematele tegevust terveks õhtuks.

Peosaali rent 130€/6h, mängutoaga 150€/6h
Lühem koosviibimine 30€/h, mängutoaga 35€/h

Noortekeskus

Noortekeskuse ruumid on sisustatud vastavalt noorte soovidele. Siin saab mängida piljardit, koroonat ja lauatennist, olemas on lauamängud kõigile vanustele. Pidulistel on võimalus endale kööginurgas erinevaid hõrgutisi valmistada, avaral rõdul linnulaulu kuulata või lihtsalt diivanitel televiisori ees aega veeta.

Kuigi noortekeskuse ruumid sobivad sünnipäevade tähistamiseks eriti hästi just noortele, satuvad ka täiskasvanud taaskord koroona kiid käes hoides hasarti.

Noortekeskuse ruumidega koos saab rentida ka pööningusaali, kus on võimalus üks korralik disko maha pidada või sünnipäevamänge läbi viia. Kohalike aktiivsete koolinoorte seast leiame vajadusel mängujuhi, kes aitab pidulistega koos vahvaid tegevusi läbi viia.

Siitsamast Linnamäelt  saab laenutada jäätisemasinat Aiskriim  ning Peoparadiis aitab dekoreerida peoruumid. Vaata ka Linnamäe Pihlaka talu noorte peotarvikute pakkumisi.

Noortekeskuse rent 80/3h
Koos pööningusaaliga 90/3h
Iga lisatund 20€

Mängutuba

46m2 suur valgus- ja värviküllane just väiksemate huvidest lähtuvalt sisustatud mängutuba kutsub lustima kõiki eelkooliealisi. Siin on tore tähistada nii beebide kui lasteaialaste tähtpäevi. Vajadusel saab kasutada kohvimasinat, veekeetjat, mikrolaineahju.

Siitsamast Linnamäelt  saab laenutada jäätisemasinat Aiskriim  ning Peoparadiis aitab dekoreerida peoruumid. Vaata ka Linnamäe Pihlaka talu noorte peotarvikute pakkumisi.

Suuremate pidude korral soovitame lisaks rentida kõrvalasuva saali, kuhu saab täiskasvanutele katta laua. Nii on lastel rohkem ruumi mängutoas toimetamiseks ning täiskasvanutel võimalus suuremast lärmist veidi eemal omaette juttu ajada.

 

Mängutoa rent koos saaliga 80€/3h
Iga lisatund 20€

Väike koosolekute tuba

12,6m2 suurune koosolekute tuba sobib lühiajaliseks kokkusaamiseks kitsamale ringile. Siin on peetud töövestlusi ja nõupidamisi, läbi viidud personaalseid ilukoolitusi.

Koosolekute toa rent 12€ tund. Pikemaks ajaks kokkuleppel.

Saun

LASi majas asuvat riietusruumiga sauna võib rentida nii lisana seminaripaketile, kui ka teenindamaks kõrval asuva staadioni üritusi. Saunalavale mahub korraga 4-5 inimest.

Saunaruumi rent 30€/h

Kui leidsid meie valikust sinu üritusele sobivad ruumid, siis võta meiega ühendust ja küsi pakkumist!

Kogukonnateenused


Noortekeskus

Meie maja teisel korrusel asub Linnamäe Avatud Noortekeskus, kuhu on oodatud kohalik noorsugu vanuses 7-26 eluaastat.

Noortekeskus pakub kooskäimisvõimalusi erinevate huvidega noortele. Siin saab liituda erinevate ettevõtmistega, lihtsalt laua- ja videomänge mängida või kööginurgas endale midagi söögipoolist valmistada. Ja kui parajasti ei taha midagi teha, siis võib lihtsalt mõnusatel diivanitel, kott-toolidel või rõdukiikedel lesida.

Kolmapäeviti koondab huvilisi noortekeskusesse kokandusring. Lisaks saavad noored aktiivselt kaasa lüüa filmiõhtute ja mänguturniiride läbiviimisel, me kohtume siin huvitavate inimestega oma kandist ja väljastpoolt, korraldame üheskoos väljasõite.

Noortekeskus on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 13:00-19:00.

Kontakt: Piret Loorits, tel 5906 0769.

Facebook: Linnamäe Noortekeskus, Instagram: linnamae_noortekeskus, e-mail noortekeskus@las.ee.

Beebikool

LASi Maja mängutoas toimuvad teisipäeviti kell 10:00 beebikooli eestvedaja Merlin Porkma juhendatud laulu-ja mängutunnid meie kõige pisematele. Tunnike möödub väikestel kiiresti - üksteist vaja ju uudistada ja patsutada, kaasa plaksutada ning elu esimesi tantsusamme tatsuda.

Jooksvat infot beebikooli tegemiste kohta leiad Linnamäe beebiklubi FB-lehelt.

Beebikooli kuutasu on 10.-

Juuksuriteenus

LASi Ilutuba pakub juuksuriteenust kogu perele, teostatakse nii naiste kui ka meeste ja laste juukselõikust, peosoenguid, juuksehooldust ning -värvimist.

Juuksur Kertu osavate käte abil saavad põimitud punutisteks nii karmid ja põikpäised juuksepahmakad kui vormitakse kaunisse õhtusoengusse ka õhem juus.

Juuksuriteenust pakume esmaspäevast reedeni, ajad kokkuleppel.

Kontakt: Kertu Tammai, tel 5662 9582

Täpsem info Facebooki lehelt: LASi Ilutuba.

Jalahooldusstuudio

Alates 2023.a. jaanuarist pakutakse LASi maja jalahooldusstuudios probleemsete jalgade hooldust ehk ravipediküüri.

Vastuvõtt toimub broneeringu alusel teisipäeviti ja kolmapäeviti kell 8.00 – 19.00.

Kontakt: Elke Kaar,  5646 7777

FIE Elke Kaar, Eesti Jalaspetsialistide Seltsi liige

Linnamäe Arenguselts 2019

Top